Αρχική σελίδα Ενημέρωση Εκδρομη Γ' Γυμνασίου 2017

Γ΄ Τ Α Ξ Η Σ Γ Υ Μ Ν Α Σ Ι Ο Υ

Παρασκευή 05/05/2017

19.00: Αναχώρηση απόγευμα από το σχολικό κτίριο για Ηράκλειο

21:00 αναχώρηση για Πειραιά με το πλοίο.

Σάββατο 06/05/2017

07:00 Αναχώρηση από το λιμάνι προς Θεσσαλονίκη Ενδιάμεση στάση για πρωινό.

Άφιξη στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση. Περιήγηση στην πόλη (Λευκός Πύργος, άγαλμα Αλεξάνδρου, Πλατεία Αριστοτέλους, Επταπύργιο)

Κυριακή 07/05/2017

Πρωινό στο ξενοδοχείο και αναχώρηση για Ξάνθη

Ελεύθερος χρόνος για μεσημεριανό φαγητό

Αναχώρηση για Καβάλα: Επίσκεψη στο Φρούριο. Ελεύθερος χρόνος για ένα περίπατο στην πόλη.

Επιστροφή στη Θεσσαλονίκη - Διανυκτέρευση

Δευτέρα 08/05/2017

Πρωινό στο ξενοδοχείο.

Αναχώρηση για σπήλαιο Αλιστράτης. Ξενάγηση. Αναχώρηση για Άνω Πορόια. Χρόνος για φαγητό στο χωριό. Επίσκεψη στη λίμνη Κερκίνη. Επιστροφή το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη.

Κυριακή ή Δευτέρα βράδυ θα γίνει οργανωμένη έξοδος για φαγητό.

Τρίτη 09/05/2017

Πρωινό στο ξενοδοχείο.

Επίσκεψη στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Αναχώρηση για το λιμάνι του Πειραιά.

Στάση για γεύμα.

Επιβίβαση και αναχώρηση για Κρήτη.

Τετάρτη 10-05-2017

06:30 άφιξη στο Ηράκλειο. Επιβίβαση στο λεωφορείο και αναχώρηση για Ανώγεια.

08.15: Άφιξη στα Ανώγεια και συμμετοχή στα μαθήματα της ημέρας.

Συνοδοί καθηγητές: Στασινού Δήμητρα (Αρχηγός) (6989152366), Ηλιάδου Χρυσούλα, Φωτεινού Πηνελόπη.

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ:

Θεσσαλονίκη: CAPSIS PALACE             Τηλ.:  2310 596800

Βασικά ατομικά είδη: χρήματα (για φαγητό και προσωπικά έξοδα), κινητό, φορτιστής, κάρτα πολυτεκνίας (όσοι έχουν), φάρμακα (όσοι παίρνουν), κατάλληλα ρούχα και άνετα παπούτσια.

Επισκέψεις συγγενών: Κανείς μαθητής δεν μπορεί να αποσπαστεί από την ομάδα για οποιοδήποτε λόγο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ  όσους με την αγορά λαχνών ή με χορηγίες βοήθησαν τους μαθητές να συγκεντρώσουν τα απαραίτητα χρήματα για την πραγματοποίηση της εκδρομής.

Στην τιμή περιλαμβάνονται : εισιτήρια πλοίου, μετακινήσεις με λεωφορείο και εκδρομές, διαμονή στο ξενοδοχείο με πρωινό, ξεναγοί, ασφάλεια αστικής ευθύνης.

Ας μην ξεχνάμε, ότι με την παρουσία μας στην εκδρομή αυτή θα δώσομε μια εικόνα για το σχολείο μας, για το χωριό μας και για το νησί μας!